Wielu z nas oddaje się dziś przyjemności, jaką jest jazda na rowerze, co oczywiście może tylko i wyłącznie cieszyć. Trzeba bowiem pamiętać przede wszystkim o tym, że jest to pewien rodzaj aktywności fizycznej, a patrząc na to, że wielu z nas ma dziś niezdrowy tryb życia taka aktywność może być bezcenna. Jednakże jazda na rowerze to także i pewne obowiązki. Mowa tu oczywiście o przestrzeganiu przepisów. Nie zapominajmy jednak też i o bezpieczeństwie w nieco innej formie, a mianowicie odpowiedniej odzieży. Wydaje się, że niezbędny jest tutaj kask, o którym zapominać nie wolno. Jak jest z pozostałymi elementami garderoby kolarza?

Bielizna


Zacznijmy od bielizny, do której wielu nie przykłada wielkiej wagi. Warto więc zadbać tutaj o to, aby była ona odpowiednia. Tak więc na pewno musi być to bielizna wygodna. Ponadto nie zapominajmy, że powinna także odprowadzać wilgoć, a jednocześnie stanowić izolację termiczną. Ponadto musi być też obcisła, a więc uwagę trzeba zwrócić na jej rozmiar.

Koszulka i szorty


Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszulkę, to pamiętajmy tylko, aby odprowadzała ona wilgoć. Poza tym dobrze będzie, jeśli wyposażona ona jest w zamek błyskawiczny umieszczony przy stójce, który można rozpiąć, kiedy zrobi się za ciepło, a także tylne kieszenie, w których to można umieścić na przykład kanapki.
Wielu zwraca uwagę na to, jak wygląda taka odzież i nie ukrywają, że musi ona być modna (fashionable cycling clothes am-cycling). Jednakże ważniejsze jest tutaj to, czy jest ona praktyczna. W przypadku szortów warto sprawdzić, czy mają one specjalną pieluchę, która zapobiega otarciom ud i pachwin. Jest to drobiazg, który przy dłuższych trasach jest naprawdę ważny.

Kurtka


Na koniec przyjrzeć się trzeba kurtkom. Te akurat powinny być lekkie, przeciwdeszczowe i odporne na wiatr. Poza tym powinny mieć również nieco dłuższe rękawy.
Skoro wiecie już, jaka odzież na rower jest odpowiednia, czas ruszać do sklepu i nabyć coś, co będzie Wam służyło podczas krótszych, a przede wszystkim dłuższych przejażdżek rowerowych.